Vizitai pas odontologą

Vizitas pas odontologą kiekvienam turbūt yra vienas nemaloniausių, dantų protezavimas, taisymas, plombavimas ir kitos procedūros tikrai nenuteikia entuziastiškai. Kad ir kaip norėtume žavingos ir baltos šypsenos su sveikais dantimis, deja atsitinka taip, kad natūralius dantis reikia pakeisti protezais.

Dantimis rūpintis būtina. Jau senovėje žmonės prižiūrėjo ir valė dantis įvairiomis priemonėmis. 3000 metų prieš Kristų jau buvo išrasti pirmieji dantų šepetėliai. Kaip dantų šepetėlį žmonės naudodavo medžio šakelę, nuo jos nuplėšdavo žievę ir trindami ja dantis pašalindavo apnašas. Pirmasis šepetėlis, kuris primena mūsų laikais naudojamus šepetėlius buvo išrastas kinų kažkur 1400 metais. Šį puikų išradimą perėmė ir europiečiai, tuomet jie išpopuliarėjo visame pasaulyje. Iš pradžių dantų šepetėlio šereliams būdavo naudojami gyvūnų plaukai, tačiau laikui bėgant buvo pastebėta, kad dėl bakterijų tokie šereliai sukelia įvairias ligas ir infekcijas. Taigi po ilgų metų bandymų ir ieškojimų, kaip dantų valymą padaryti nekenksmingu, tik 20 amžiuje buvo išrasta medžiaga, nailonas ir nuo to laiko dantų priežiūra gerokai palengvėjo.

Nors nuo tų laikų visos burnos higienos palaikymo priemonės gerokai patobulėjo, tačiau žmonės nuolat varsto odontologijų klinikų kabinetų duris prašydami tokių paslaugų, kaip dantų protezavimas. Atsitinka taip, kad prireikia vieną ar kitą dantį ištraukti, tokiu atveju pasitelkus į pagalbą dantų implantus gali sugrąžinti Jums šypseną ir pasitikėjimą savimi.

Kaip vyksta dantų protezavimas? Pirmiausia reikalingas dantų impantas. Dantų implantai atrodo kaip natūralūs dantys, kad būtų tvirti, jie gaminami iš titano. Tada padaroma danties karūnėlė, kuri tvirtinama ant danties šaknies.

Dantų protezavimas yra pažengusi dantų restauravimo paslauga ir žmonės neturėtų to bijoti. Tam, kad dantų protezavimas nekeltų tokių neigiamų asociacijų, kaip dantys, kuriuos kaskart einant miegoti reikia išsiimti ir įdėti į stiklinę, žmonės turi įsitikinti šios paslaugos veiksmingumu ir nauda. Dantų protezavimo privalumai:

  • Dantų implantai atrodo natūraliai, su jais jausitės patogiai, taip lyg joks dantis Jums ir nebuvo ištrauktas.
  • Netekus dantų tampa sunku kalbėti, valgyti, sukramtyti maistą, bet po šios procedūros pajusite, kad galite laisvai kalbėti ir sukramtyti net kiečiausius riešutus ir nekils jokių virškinimo problemų dėl negerai sukramtyto maisto.
  • Jums nereikės baimintis dėl tokių problem, kaip kaulo ir dantenų audinių sunykimas, nes implantas visiškai atlieka danties šaknies funkciją.
  • Implantams nereikalinga remtis į gretimai esančius dantis, todėl protezuojant dantis nereikia šlifuoti greta esančių dantų.
  • Nebejausite diskomforto dėl maisto likučių įstrigimo prarastų dantų vietoje.

Dantų protezavimas gali būti reikalingas ne tik netekus dantų, bet ir tais atvejais, kai pacientas turi visus dantis, tačiau serga periodontitu, apatinio žandikaulio-smilkininio sąnario ligomis, paciento dantys yra netekę daug kietųjų audinių. Dantų protezavimas skirtas atstatyti prarastus kietuosius dantų audinius vadinamas mikroprotezavimu. Tokie protezai dažniausiai būna mažesnės apimties ir mažiau pastebimi už įprastus protezus.

Taigi, jei jaučiatės nepatogiai ir nesišypsote vien dėl prarastų dantų, dantų protezavimas yra tai ko Jums reikia.