Viskas, ką reikia žinoti apie estetinį plombavimą

Džiaugtis nuostabia, lygia ir balta šypsena svajoja, turbūt, kiekvienas, visgi ne visada natūraliai dantys būna balti ar išsidėstę eilėje taisyklingai. Tačiau šiandien šią problemą gali padėti spręsti estetinis plombavimas. Jo metu dantys burnoje restauruojami tiesiogiai, nenaudojant papildomų invazinių priemonių, tokiu būdu nepakenkiant natūraliems žmogaus dantims, bet tik pagražinant jų vaizdą bei saugant jų būklę.

Kuo ypatinga ši procedūra?

Estetinis plombavimas Kaune ar kitame šalies mieste atliekamas su tikslu atkurti pažeistus audinius, minimaliai koreguoti dantų formą, jų paviršiaus defektus, atspalvius. Kai dantų eilė taip pat yra netiesi, bet dėl gana nedidelio jų išsidėstymo netaisyklingumo, taip pat galima koreguoti ir pataisyti situaciją, kad dantys atrodytų tiesesni. Kita vertus ypač dideliems nukrypimams rekomenduojama rinktis dantų tiesinimą kapomis ar kitomis ortodontinėmis priemonėmis.

Kaip vyksta visa procedūra?

Kai gydytojas odontologas atlieka estetinį dantų plombavimą, jis dirba ir stengiasi atkurti reikalingus danties sluoksnius, siekia išgauti kuo panašesnę dantų spalvą, skaidrumą, o jeigu reikia ir formą. Kadangi dantys susideda iš keleto sluoksnių, odontologo darbas šiuo atveju yra preciziškai atkartoti juos taip, kad niekam nekiltų abejonės, jog tai – dirbtinis dantis. Procedūros metu odontologas naudoja kitas papildomas priemones burnos higienai užtikrinti (spec. gumos). Tokiu būdu užkertamas kelias infekcijoms burnoje kilti, be to padidinamas sukibimas dirbtinių medžiagų su natūraliais audiniais.

Estetinio plombavimo privalumai ir trūkumai

Kaip ir įvairiuose Lietuvos ar pasaulio vietose, taip ir estetinis plombavimas Kaune pasižymi keletu svarių argumentų, dėl kurių šią paslaugą verta išbandyti. Visų pirma, estetinis plombavimas vertinamas dėl išgaunamos natūralios, šiltos danties spalvos. Protezuojant dantis atspalviai gali neatitikti taip idealiai kaip po estetinio plombavimo. Be abejonės, ši procedūra dar gera ir tuo, kad jos metu nereikia pašalinti ypač daug danties audinio. Tuo tarpu protezuojamas dantis būna šlifuojamas, tai reiškia, jog pažeidžiamas jo audinys, struktūra. Estetinio plombavimo procedūra yra palyginus gana greita ir nebrangi be to, tinka įvairaus amžiaus asmenims.
Kita vertus, nusprendus estetiškai plombuoti dantis, vertėtų atsiminti, kad ši procedūra ilgainiui gali daryti įtaką kompozicinių plombų kraštiniui pralaidumui. Laikui bėgant gali sumažėti ir plombos blizgumas.

Bet kokiu atveju, prieš atliekamą estetinį plombavimą vertėtų pasitarti su gydytoju-odontologu. Jis tiksliai įvertins paciento dantų būklę ir paskirs tinkamiausią išeitį.