Odontologas – menininkas

Odontologas iš dalies yra menininkas. Kaip restauratorius atkuria ir prikelia naujam  gyvenimui senovinį daiktą, taip odontologas užsiima menine dantų restauracija, kitaip, tariant estetiniu dantų plombavimu. Estetinis plombavimas-tai procedūra, kurią atlikę Jūs vėl turėsite natūraliai gražius, lygius ir baltus dantis.

Kam Jums to reikia? Tarkim, jūsų dantys aplūžę, suskilinėję, įtrūkę,  patamsėję ir atrodo neestetiškai, taigi nejučia slepiate savo šypseną, aplinkiniams atrodote piktas ir užsidaręs žmogus ir jaučiatės nemaloniai. Estetinis plombavimas gali tai pakeisti. Atliekant šią procedūrą dantys padengiami specialiomis plombomis, kurios pritaikomos kiekvienam individualiai pagal dantų spalvą. Plombavimui naudojamos įvarios  medžiagos, surišimos sistemos, kurios sustiprina dantį ir sukimba su nuosavais dantų audiniais. Vieno vizito pas odontologą metu galima restauruoti 4-6 dantis. Trumpai tariant, susigrąžinsite savo šypseną jau po pirmojo apsilankymo.

Kad visa šita procedūra nekeltų baimės, trumpai apie tai, kaip atliekamas estetinis plombavimas.

  • Visų pirma Jūs ryžtatės šiam žingsniui ir ateinate pas odontologą.
  • Tada jis atlieka vietinę danties nejautrą, t.y. suleidžia vaistų, kad Jums nieko neskaudėtų ir naudodamas įvairius gręžimo instrumentus pašalina ėduonies pažeistą suminkštėjusį dentiną.
  • Tuomet dezinfekuojam ertmė ir galiausiai atliekamas estetinis plombavimas. Paprastai plombavimas atliekamas sluoksniavimo būdu.

Estetinio plombavimo privalumai:

  • Neestetiškai atrodantiems dantims dar yra taikomas kitoks gydymas- vainikėlių ar keramikinių laminančių gamyba, tačiau estetinis plombavimas yra paprastesnė ir pigesnė procedūra.
  • Vainikėlių ar keramikinių laminančių gamybai reikalingi keli vizitai pas gydytoją, tuo tarpu estetinis plombavimas gali būti atliekamas vieno apsilankymo metu ir trukti nuo 30 minučių iki 2 valandų.
  • Estetinis plombavimas yra neskausmingas, kadangi nuimama  visai nedaug danties audinio.

Estetinio plombavimo trūkumai:

  • Praėjus 2-5 metams po to procedūros dantys pakeičia spalvą, šiek tiek patamsėja.
  • Estetinis plombavimas praranda  natūralų blizgesį, todėl teks susitaikyti su mintimi, jog apsilankymas kartą per metus pas odontolgą Jums bus reikalingas, norint atlikti  plombų poliravimą.
  • Jei nepakankamai rūpinsitės savo dantų higiena, galite sulaukti paviršinio dantenų uždegimo.
  • Estetinis plombavimas dėvisi  greičiau nei keramikiniai vainikėliai ar laminatės.

Kaip jausiuosi po estetinio plombavimo?

Savijauta gali būti įvairi. Tarkim, jei procedūros metu buvo uždaromi tarpai, tiesinama dantų padėtis,  galite pradėti neaiškiai tarti garsus. Taip pat galite jausti dantenų maudimą, padidėjusį dantų jautrumą. Kol priprasite, gali praeiti dvi savaitės, o kartais ir ilgesnis laiko tarpas.

Estetinis plombavimas atliktas. Kaip prižiūrėti dantis?

Ypatingo priežiūros nereikia, reikalingas įprastinis dantų valymas dantų šepetėliu, pasta bei tarpdančių siūlu. Nerekomenduojama naudoti kietų dantų šepetėlių ir balinamųjų pastų, kadangi greičiau suardysite dantų paviršių ir jis neteks blizgesio. Kas pusmetį reiktų atlikti burnos higieną ir estetiškai plombuotų dantų poliravimą.

Atlikę estetinio plombavimo procedūrą ir tinkamai prižiūrėję dantis po jos, galėsite garsiai juoktis ir džiaugtis neslėpdami šypsenos.