KĄ REIKIA ŽINOTI APIE ESTETINĮ DANTŲ PLOMBAVIMĄ?

Estetinis dantų plombavimas daugeliui dar yra naujiena. Visi įpratę prie gręžiamo danties, o tada sekančio proceso – skylės užplombavimo. Tačiau tik nedaugelis žino ir yra susipažinę su estetinio plombavimo terminu. Nors ši procedūra jau gana ilgą laiką taikoma odontologijos klinikose, tačiau pacientams vis dar kyla klausimų: kas tai ir kuo ši procedūra ypatinga?

Burnos estetika = graži šypsena ir pasitikėjimas savimi

Šiuolaikinio žmogaus konceptas susidaro iš nepriklausomo ir savimi pasitikinčio žmogaus sudedamųjų dalių. Ne paslaptis, kad sveika ir graži šypsena yra vienas iš veiksnių, kuris padeda labiau pasitikėti savimi. Natūralu, kad žmonės, kurių dantys yra plombuoti dažnai jaučiasi nepatogiai šypsodamiesi pravira burna ar stipriai juokdamiesi. Tai ne tik trukdo būti savimi, bet ir varžo gerai jaustis viešumoje. Dėl šios priežasties tobulėjanti odontologijos sfera sumąstė, kaip padėti – atsirado estetinis dantų plombavimas.

Kuo pasižymi estetinis plombavimas?

Šią odontologinę procedūrą geriausiai apibūdina žodžiai – preciziškumas, estetika ir natūralus grožis. Estetinis plombavimas neretai prilyginamas atsakingo ir itin kruopščiai dirbančio menininko darbui. Tai daug dėmesio reikalaujantis procesas. Estetinio plombavimo metu yra pašalinama kiek įmanoma mažiau pažeisto danties, kartais to net nereikia daryti (jeigu taisoma dantų forma ar dantys yra nuskilę).Todėl yra ne tik išsaugoma didžioji dalis natūralaus danties kaulinio audinio, bet ir yra papildomai nepažeidžiamos dantenos ar danties šaknys (tai neretai sukelia didelį skausmą). Estetiniam plombavimui naudojamos medžiagos yra labai panašios į natūralaus danties sudedamąsias dalis, todėl galima atkurti vos ne identiškai atrodantį dantį. Ši procedūra suteikia galimybę atkurti ne tik natūralaus danties formą (ar ją pataisyti), bet ir atveria kelią atkartoti natūralių dantų skaidrumą ir spalvą.

Estetinis dantų plombavimas – ar tai gali pilnai pakeisti įprastą plombavimą?

Svarstant ar įprastas plombavimas, naudojant specialią plombos masę, gali būti pakeistas estetinio plombavimo – atsakymas šiandien vis dar būtų ne. Nors tai ir panašios, tačiau tuo pačiu ir skirtingos odontologinės procedūros. Estetinis plombavimas, žinoma, yra inovatyvensis. Tačiau jis skirtas labiau dailinti, nei iš pagrindų taisyti dantis. Pastarasis beveik sunykus danties kauliniam audiniui – yra sunkiai pritaikomas, skirtingai nei įprastas dantų plombavimas. Lyginant įprastų ir estetinio plombavimo metu suformuotų plombų tarnavimo laiką – estetinis variantas veikia ilgiau (apie 10 metų). Tačiau įprastos plombos gerai prižiūrint burnos ertmę – taip pat gali būti gana ilgai nekeičiamos. Jų tarnavimo laikas svyruoja nuo 5 iki 10 metų.

Estetinis dantų plombavimas džiugina tai išbandžiusius pacientus, todėl jeigu jums reikalinga dantų korekcija ar minimalus danties plombavimas – drąsiai rinkitės šią odontologinę procedūrą ir džiaukitės iš naujo atrastu pasitikėjimu savimi.