Echoskopija

Echoskopija

Moterys dažnai vengia eiti profilaktiškai išsitirti, o po to verkia, kad jau kažką vėlų padaryti. Jei esate vidutinio amžiaus, tai krūtų echoskopija turi būti atliekama profilaktiškai bent kartą per metus.

Juk būtent krūties vėžys yra dažniausiai pasitaikanti onkologinė moterų liga Lietuvoje ir kitose šalyse. Kasmet Lietuvos moterims yra diagnozuojama apie 1300 susirgimo atvejų. Daugelis vyrų tikriausiai net nežino, kad ši liga gali pasiglemžti ir juos. Tikslios šios ligos priežastys iki šiol nėra žinomos.  Tačiau krūties vėžys dažniausiai pasireiškia moterims virš 50 metų, tai pat jis dažnai atsinaujina. Be to jis gali išsivystyti net tada, kai turite gerybinius auglius, dėl hormonų pokyčių menopauzės metu, vartojus kontraceptikus, nemaitinus vaiko krūtimi, turint antsvorio, vartojant alkoholį ar tiesiog paveldėjus.

Ankstyvojoje krūties vėžio stadijoje jokio skausmo nejuntama, be to praktiškai nėra pastebimų simptomų. Tačiau verta atkreipti dėmesį tais atvejais, kai krūtinės dydis kinta, praranda savo formą, spenelis pakinta, krūtinę išberia spuogais, krūtinė pleiskanoja, iš spenelių pasirodo išskyros, įvairūs susiraukšlėjimai, atsiranda gumbeliai, jaučiate skausmą vienoje iš krūties ar pažastų srityje.

Būtent ultragarsinis tyrimas leidžia atlikti vieną tiksliausių šios ligos nustatymo tyrimų. Profilaktiškai privalo kasmet tikrintis moterys nuo 25 iki 40 metų. Echoskopija leidžia pamatyti susidariusius mazgelius, auglius, uždegiminius pokyčius, įvertinti ligos progresavimą ir pan. Taip pat didelis šio tyrimo privalumas, kad jį galima atlikti ir moterims, nešiojančioms krūtinės implantus ar besilaukiančioms vaikelio.

Krūtinės vėžys dažniausiai moterims nesukelia skausmo ir jos nejaučia jokių nemalonių, įtartinų simptomų. Būtent dėl šių klastingų priežasčių dažniausiai krūties vėžys būna diagnozuojamas per vėlai. Geriau nerizikuoti savo sveikata ir gyvybę ir rasti pusvalanduką, nueiti ir išsitirti.

Taip pat ultragarsinis tyrimas atliekamas ir galvai ištirti. Būtinai nueikite pasitikrinti jei jums svaigsta, skauda galvą, girdite ausyse ūžimą, spengimą, nuolat jaučiatės pavargęs, prastai miegate, prarandate pusiausvyrą, staigiai pablogėjo atmintis. Šis tyrimas privalomas tiems, kas skundžiasi aukštu kraujo spaudimu, padidėjusiu cholesterolio kiekiu, serga diabetu ar anksčiau turėjo kokių nors kraujotakos sutrikimų.

Šis tyrimas leidžia prasiskverbti į smegenys, esančius kaukolės viduje, Tai visiškai saugus tyrimas, neturintis tiesioginio kontakto su jūsų kūnu.  jIs padeda įvertinti ir užfiksuoti įvairius smegenyse vykstančius dinaminius procesus, aptikti sutrikimus kraujagyslių dariniuose ir pan.

Šis tyrimas leidžia nustatyti aterosklerozės laipsnį, hemodinamikos rodiklius, obstrukcinius kraujagyslių pokyčius ir pan. Kai liga nustatoma anksti, jos gydymas būna greitas ir efektyvus. Taip echoskopija leidžia pamatyti artėjantį insultą, stebėti kraujagyslių susiaurėjimus, užsikimšimus, kraujo cirkuliaciją. Taip galima nesunkiai galima užkirsti kelią kraujagyslių užsikimšimui, arterijų stenozei, jų spazmams. Pasirūpinkite savo sveikata ir neleiskite ligai nugalėti jūs be kovos. Vaikščiokite profilaktiškiems patikrinimams kasmet. Juk sveikata brangiausia, ką turime.