Ar galima būti jaunesnei? Veido atnaujinimas lazeriu

Apie jaunystės eliksyro atradimą svajoja kiekviena moteris. Nors senėjimas yra natūralus procesas, visgi aplink akis bei lūpas besikaupiančios raukšlelės nedžiugina nei vienos. Šiandien šiuolaikinės technologijos siūlo spręsti šias problemas lazerio pagalba bei taip atjauninti veido odą. Kaip tai vyksta ir ką vertėtų apie tai žinoti?

Kaip vyksta veido odos atjauninimo procedūra?

Veido atnaujinimas lazeriu atliekamas būtent sprendžiant tokias odos senėjimo problemas, kaip išsiplėtę odos kapiliarai, raukšlės aplink lūpas, akis, ant kaktos. Taip pat dažnai koreguojama oda, kuri pasižymi pigmentinėmis dėmėmis. Ši procedūra dažniausiai atliekama pasitelkus „Fraxel“ lazerio pagalbą. Iš to kilo pavadinimas – frakcinis odos atnaujinimas.

Pirmiausia, veido oda nuskenuojama, o pagal tai optimizuojami lazerio nustatymai. Senos odos ląstelės šalinamos lazerio skleidžiamus šviesos stulpelius į odos paviršių nukreipus statmenu kampu. Kadangi oda sensta ne tik paviršiuje, bet ir gilesniuose sluoksniuose, paviršinės korekcijos nėra veiksmingos, o efektas trumpalaikis. Todėl labai svarbu, kad odos atnaujinimas lazeriu pasiektų ne tik paviršinį, bet ir gilesnį odos sluoksnį.

Frakcinis odos atjauninimas vyksta dalimis, nes lazeris nepašalina viso viršutinio odos paviršiaus. Tai leidžia saugoti odą, gaunamas efektyvesnis rezultatas, nes oda greičiau atsistato ir gyja. Senosios ląstelės pasišalina, o jų vietą užima sveikos ląstelės.

Veido odos atjauninimas lazeriniu būdu vykdomas profesionaliose dermatologijos klinikose, kurios specializuojasi ties lazerio pagalba atliekamomis procedūromis. Daugiau informacijos galima rasti vienos iš tokių klinikų internetinėje svetainėje lazerineklinika.lt.

Ką vertėtų žinoti?

Yra dalykų, kuriuos verta žinoti dar prieš keliaujant į dermatologijos kliniką. Na, pavyzdžiui, tai, ko tikėtis po procedūros. Aišku, apie viską taip pat įspėja ir gydytojai bei dermatologai, tačiau kartais apsispręsti būna daug lengviau, kai žinomi visi galima likimo scenarijai.

Veido odos atnaujinimas lazeriu nėra pavojingas, tačiau po procedūros gali būti juntamas nelabai malonus perštėjimas, oda gali šiek tiek patinti. Dėl šios priežasties taip pat svarbu prižiūrėti odą specialiais kremais. Ir tai negali būti įprastai naudotos priemonės iki lazerinės procedūros.

Odos stangrėjimas vyksta atsinaujinant ląstelėms ir gyjant odai. Tad natūralu, jog kelias dienas po procedūros gali būti juntama šiek tiek aukštesnė nei normali kūno temperatūra bei krėsti šaltis. Po poros dienų šie simptomai praeina, gali kamuoti odos paraudimas, todėl labai svarbu apsišarvuoti kantrybe. Visgi galutinius atjaunėjusios odos rezultatus galima pastebėti praėjus mažiausiai mėnesiui.